301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 12:50
 
VAN VALİLİĞİNDEN BIR İLK; RESMİ BAYRAMLAŞMA CAMİDE YAPILACAK
Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapılan toplantıda, Ramazan Bayramı resmi bayramlaşma programının, bu yıl ilk defa vatandaşlarla birlikte Yukarı Norşin Camiinde gerçekleştirilmesi kararı alındı.Resmi bmayramlaşmalar bugüne kadar genelde resmi kurumların salonlarında gerçekleştiriliyordu.
Van Haber Haberi
 VAN VALİLİĞİNDEN  BIR İLK;                                                             RESMİ BAYRAMLAŞMA CAMİDE YAPILACAK

Vansesi Haber Merkezi

Valilikte yapılan toplantıda, 4 Haziran 2019’da kutlanacak Ramazan Bayramı’nın birlik ve beraberlik içinde geçmesi için çeşitli programlar yapılması planlandı.

Bayramlaşma için ilk olarak bayram namazı sonrası Vali Bilmez ve protokol üyeleri, Yukarı Norşin Camii avlusunda kurulacak çadır önünde cami cemaati ve vatandaşlarla bayramlaşacak.

Vali Bilmez, bayramlaşmanın böyle bir ortamda yapılmasının önemli olduğunu belirterek, ”Bu bayramlaşma modelimiz inşallah geleneksel hale gelecektir. Burada bayramlaşmanın ardından çay, simit ve bayram şekeri ikramımız olacak. Bu bayramlaşma şeklimiz bir sonraki bayramlarda da ilçelerde de gerçekleştirilebilir. Vatandaşın böyle bir bayramlaşmadan memnun kalacağını düşünüyorum. Cami avlusundaki bayramlaşmanın ardından, şehitlerimizin mezarları, bazı aileler ve resmi kurumlara ziyaretlerimiz olacak. İnşallah güzel bir bayramlaşma olacak” dedi.

Toplantıya Vali Yardımcıları Sinan Aslan, İbrahim Civelek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, İl Müftü Vekili Sebahattin Kesti de katıldı.

RESMI BAYRAMLAŞMADA YENİ DÖNEM

Resmi bayramlaşmalar bugüne kadar genelde resmi kurumların salonlarında gerçekleştiriliyordu. Bayramlaşmalar vali, milletvekilleri, belediye başkanları, resmi ve askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları ve STK başkanları ile vatandaşların katılımıyla yapılıyordu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , VAN, VALİLİĞİNDEN, , , BIR, İLK;, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı