301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 13:10
 
Van TSO’dan istifa haberimize açıklama geldi
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, üyelerinin istifalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugüne kadar siyasi partilerle olan mesafeli ilişkimiz bundan sonra da aynı düzeyde devam edecektir" ifadelerine yer verildi. Van TSO Başkanı Necdet Takva gazetemize yaptığı açıklamada, "Bu bir bayrak yarışıdır. Elbette zaman zaman arkadaşlarımızın farklı talepleri olabilir. Biz ayrılmalarını bu şekilde değerlendiriyoruz" dedi.
Van Haber Haberi
Van TSO’dan istifa haberimize açıklama geldi

Burhan Ergin

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'den Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan ve seçimi kaybetmesi üzerine Van TSO Başkanlığı görevine geri dönen Necdet Takva'nın kararına tepki gösteren Başkan Yardımcısı Faruk Biner ile yönetim kurulu üyeleri Metin Abi, Diyaeddin Altınal ve Murat Beyaz görevlerinden istifa etmelerinin ardından Van TSO Başkanı Necdet Takva başkanlığında toplanan Van TSO Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı.

 

"Çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz"

İstifa eden yönetim kurulu üyelerine teşekkür edilen açıklamada "Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Biner ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Diyaeddin Altındal ve Murat Beyaz'ın 27 Mayıs 2019 tarihinde basın organlarında yer alan ifadeleri doğrultusunda, açıklama yapma ihtiyacı duyulmuştur. Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Biner ile Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Diyaeddin Altındal ve Murat Beyaz 27 Mayıs 2019 tarihli dilekçeleri ile Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinden istifa etmişlerdir. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak öncelikle görevde oldukları süre zarfında odamız çalışmaları başta olmak üzere, kentimiz ve üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunmasına yönelik yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz" sözlerine yer verildi.

 

"İstifa eden arkadaşlarımızın kişisel düşünceleridir"

Van TSO'nun siyasilere mesafesini her zaman koruduğunu belirten açıklamada "Bölgemizin en önemli Sivil Toplum Kuruluşu olan aynı zamanda iş dünyasının çatı kuruluşu Van Ticaret ve Sanayi Odasının yönetimine talip olurken, üyelerimize ve Van kamuoyuna deklare ettiğimiz ve seçim bildirgesinde yer verdiğimiz üç temel kuralımız olan; yalan konuşmayacağız, liyakatli olacağız ve odanın kurumsal kimliğine siyaseti asla bulaştırmayacağız sözünden bugüne kadar dönülmemiştir ve dönülmeyecektir. Söz konusu değerlendirme istifa eden arkadaşlarımızın kişisel düşünceleridir. Bugüne kadar siyasi partilerle olan mesafeli ilişkimiz bundan sonra da aynı düzeyde devam edecektir.  Bununla birlikte 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Necdet Takva, seçimlerin ardından yasal mevzuat gereği iki dönemdir yürüttüğü Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına geri dönmüştür. Ara dönemde yönetsel temsiliyette siyasete olan mesafeli kurumsal politikaların zaafiyete uğratıldığı da ayrıca kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır. Van Ticaret ve Sanayi Odası, kurumsal yapısı çerçevesinde; seçilmiş tüm organ üyeleriyle birlikte, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı özveri ve duyarlılıkla, üyelerimiz ve halkımızla birlikte Van ortak paydasında buluşacak, şeffaf, hesap veren katılımcı yönetişim anlayışıyla çalışmalarına devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

 

Gelenler gidenler

Van TSO Başkanı Necdet Takva'ya yönelik açıklama yaparak istifa eden Van TSO Yönetim Kurulu üyelerinin istifaları kabul edilirken, yerlerine yedek üyeler atandı. Van TSO Genel Kurulunda yedek seçilen yönetim kurulu üyelerinden Elektrik ve Elektronik Mühendisi Necip Oflas, Bilgisayar Mühendisi Eren Görsel Görmen, İnşaat Mühendisi Serdal Balandı ve finans sektörünün temsilcilerinden Özba Dövizin yetkili Mehmet Değer Van TSO yönetim kurulu üyelikleri için göreve davet edildiler. Faruk Biner'in yerine Van TSO Başkan Yardımcılığı görevine Şefik Eren getirildi. 

 

Takva'dan istifa eden üyelere teşekkür

Van TSO Başkanı Necdet Takva, istifa edenlere yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Takva gazetemize yaptığı açıklamada, "Pazartesi günü itibariyle 1 başkan vekili, 1 sayman üye ve 2 yönetim kurulu üyesi olmak üzere 4 arkadaşımız görevlerinden istifa ettiler. öncelikle biz bu arkadaşlarımızla birlikte çok verimli çalışmalar yürüttük ve Van'da fark yaratacak projeleri beraber gerçekleştirdik. Elbette bu bir ekip çalışmasıydı, dolayısıyla istifa eden arkadaşların tamamına emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Nihayetinde Van TSO kurumsal bir yapıdır. İlimizin ve bölgemizin en güçlü sivil toplum kuruluşudur. Kurumsal yapıya zarar vermeyecek şekilde arkadaşlarımızın yerine en az onlar kadar değerli arkadaşları göreve davet ettik. Öncelikle bugüne kadar bizde hakkı emeği olan, bütün projelerde bizimle birlikte işbirliği içinde olan 4 arkadaşa çok teşekkür ediyorum. Onlarla mecliste yine çalışmaya devam edeceğiz. Bilgi, birikim ve enerjilerinden her zaman yararlanacağız. Onların fikirlerinden istifade etmeye devam edeceğiz" dedi.

 

"Yeni arkadaşlara başarılar diliyorum"

İstifa eden üyelerin yerine göreve davet edilen üyelere başarılar dilediğini belirten Takva, "İstifa eden arkadaşların yerine ilk sırada yer alan yedek üyelerden Elektrik ve Elektronik Mühendisi Necip Oflas, Bilgisayar Mühendisi Eren Görsel Görmen, İnşaat Mühendisi Serdal Balandı ve finans sektörünün temsilcilerinden Özba Dövizin yetkilisi Mehmet Değer yeni yönetim kurulu üyeleri olarak göreve davet edildiler. Faruk Biner'in yerine başkan yardımcılığı görevine üyelerin verdiği oylarla Şefik Eren getirildi. Dolayısıyla yeni arkadaşlarımız hem genç, hem nitelikli, birbirinden kıymetli dostlarımızdır. Bu kentin ticaretine ve ekonomisine kendi enerjileriyle katkı sağlayacaklarına olan inancımı bilmelerini istiyorum. Göreve gelen yeni arkadaşlara başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

 

"Bizim odamız bugüne kadar duruşundan asla taviz vermedi"

Van TSO'nun bugüne kadar duruşundan taviz vermediğini ifade eden Takva, "Bizim odamız bugüne kadar duruşundan asla taviz vermedi, bundan sonra da vermeyecek. Yönetim kurulu olarak her zaman üyelerimizin hak ve menfaatlerini daha da güçlendirerek üst seviyelere çıkaracağız. Bu kentin tüccarı ve sanayicisi her zaman Van Ticaret ve Sanayi Odasının sahibidir. Bu bir bayrak yarışıdır. Elbette zaman zaman arkadaşlarımızın farklı talepleri olabilir. Biz ayrılmalarını bu şekilde değerlendiriyoruz. Onlarla her zaman dayanışma içinde dostane ilişkilerimizi sürdüreceğiz. Bundan sonra yapacakları çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, TSO’dan, istifa, haberimize, açıklama, geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı