Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 00:02
 
VAN DA KAR ALARMI- KRİZ MERKEZİ KURULDU
Van Valiliği Kriz Merkezi Kurdu
Van Haber Haberi
VAN DA KAR ALARMI- KRİZ MERKEZİ KURULDU

Van'da dün öğlen saatlerinde başlayan ve aralıksız yağan kar  yağışı  vatandaşlar arasında  endişe yarattı. Yağış  nedeniyle  meydana gelebilecek durmlara karşı  Van Valiği Kriz Merkezi kurdulduğunu duyurdu. 

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez başkanlığında kurulan kriz merkezinde il merkezi ve ilçelerde olası olaylar değerlendirilerek anında müdahale edilecek. Kriz merkezinde Büyükşehir,  Tuşba, İpekyolu, Edremit Belediye Başkanlıkları, AFAD, UMKE, Jandarma, Karayolları, Emniyet Müdürlüğü ve VEDAŞ’tan temsilciler 24 saat boyunca görev yapacak.

Kriz merkezinde açıklama yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “Hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı sonrası kriz merkezi oluşturduk. Vatandaşlarımızın bu gece ve yarın, zorunlu haller dışında trafiğe çıkmaması büyük önem arz ediyor. Çıkmak zorunda olan vatandaşlarımız, araçlarını kış şartlarına uygun hale getirsinler. Ayrıca yarın, vatandaşlarımızın ulaşımda özel araçları yerine toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istiyoruz. Özel durumu olan vatandaşlarımızın kriz merkezimize ulaşabilirler.  " ifdesine yer verdi.

 Vali Bilmez  mağduryetlerin yaşanmaması için asılsız ihbar yapılmaması konusunda  vatandaşlardan duyarlılık beklediklerini belirtti. 

 

 

Kriz Merkezi Telefon Numaraları:

Valilik: 0432 486 55 30

AFAD:122

Büyükşehir Belediyesi: 444 44 65

İpekyolu Belediyesi: 444 71 60

Edremit Belediyesi: 0432 312 21 53

Tuşba Belediyesi: 0432 214 00 90

 

YOLA ÇIKACAKLAR DIKKAT

Valilik Van-Çatak karayolunun yoğun kar yağışı tipi ve çığ tehlikesi nedeniyle trafiğe kapatıldığını duyurdu.

 

VATANDAŞLARIN DİKKATİNE...

Van Büyükşehir Belediyesi yoğun kar yağışı nedeniyle araç sahibi vatandaşları uyardı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Kar yağışının devam etmesinden dolayı vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları, özel araçları ile trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımızın ise araçlarında kar lastiği ve zincir bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca belediyemizin yol temizleme çalışmalarına engel teşkil edecek şekilde cadde ve sokak kenarlarına parklanma yapılmaması önemle duyurulur" denildi.

 

 

Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör: Burhan Ergin
Etiketler: VAN, DA, KAR, ALARMI-, KRİZ, MERKEZİ, KURULDU, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı