301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 13:27
 
Van Atatürk Şehir Stadyumunda yıkım çalışmaları başladı
Van Atatürk Şehir Stadyumu tribün bölümünün yenilenmesi için yıkım çalışmaları başladı.
Vanspor Haberi
Van Atatürk Şehir Stadyumunda yıkım çalışmaları başladı

Rıdvan Can

2011 Van depreminden sonra hasar raporu alan Van Atatürk Şehir Stadyumunda tribün bölümü yıkılarak yenilecek. 1970 yılında temeli atılarak yapılan söz konusu stadın yıkım işlemleri başladı. Yıkım çalışmalarının ardından kapalı tribünün yerine 2 bin kişilik kapalı portatif tribün ve soyunma odaları yapılacak.

Van Büyükşehir Belediyespor'un maçlarına ev sahipliği yaptığı ve her maçta yüzlerce taraftarı ağırlayan Van Atatürk Şehir Stadyumu kapalı tribünlerinin yıkımına başlandı.

Van Atatürk Şehir Stadyumu mazisinde Süper Lig, 1.Lig, 2. Lig, 3. Lig görmüş Türkiye'nin köklü takımlarından Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi takımları ağırladı. Can güvenliği riski taşıdığı gerekçesiyle yaklaşık 7 yıldır kullanılmayan kapalı tribünde hafta içi tahliye çalışmalarının ardından iş makineleri yıkım çalışmalarına başladı.

Gençlik Spor Müdürü Nevzat İnanç, Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, TFF Van Bölge Müdürü Cengiz Polater ve ASKF Başkanı Ramazan Kıvanç yıkımı izledi.

 

 

ATATÜRK ŞEHİR STADININ KAPALI TRİBÜNÜ VE SOYUNMA ODALARI YENİLENİYOR

Edremit ilçesinde yapılacak yeni ve modern stadyum tamamlanana kadar hizmet vermeye devam edecek olan Atatürk Şehir Stadı, tadilata alındı.

İpekyolu Caddesi kenarında konuşlu stadın, ihtiyaca cevap veremez hale gelen kapalı tribünlerinin yanı sıra, 75. Yıl Spor Salonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü eski hizmet binasının yıkım işlemlerine başlandı.

Yıkılan kapalı tribünün yerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2.000 kişilik portatif tribün, tribünlerin altına ise yeni soyunma odaları yapılacak.

Edremit’te hizmete girecek yeni stadyumun tamamlanmasını müteakip, şehir stadındaki portatif tribünler sökülerek, ihtiyaç duyulan bir ilçemizde değerlendirilecek. Yıkılan stadın yerine ise Spor Genel Müdürlüğünce ‘Millet Bahçesi’ yaptırılarak halkımızın hizmetine sunulacak.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı