VAN'IN GENÇLİK MERKEZLERİ
Haber
06 Ağustos 2020 - Perşembe 17:34
 
VAN'IN GENÇLİK MERKEZLERİ
Köşe Yazıları Haberi
VAN'IN GENÇLİK MERKEZLERİ

Değerli okurlarım, bu hafta sizlere şehrimizde başta gençlerimiz olmak üzere çeşitli yaş gruplarına da hitap eden gençlik merkezlerinden bahsetmek istiyorum.

Gençlik merkezleri gençlerin serbest zamanlarını; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak ve bu çalışmaları planlayıp yönetmek amacıyla kurulan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı resmi kurumlardır.

Van’ın merkez ilçelerinden İpekyolu ilçesinde İpekyolu Gençlik Merkezi, Tuşba ilçesinde Tuşba Gençlik Merkezi, Edremit ilçesinde ise Edremit Gençlik Merkezi ve Süphan Gençlik Merkezi olmak üzere dört gençlik merkezi bulunmaktadır. Bununla beraber Erciş, Gürpınar, Gevaş ve Çaldıran ilçelerinde birer Gençlik Merkezi olmak üzere Van genelinde toplamda 8 Gençlik Merkezi bulunmaktadır.

Gençlik merkezleri, Van'da on binlerce genç üyesi bulunan ve her gün binlerce gence, kendilerini güvende hmelerini sağlayacak şekilde ev sahipliği yapan (ikinci eviniz diyebileceğimiz) büyük bir potansiyeli barındırmaktadır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: VAN'IN, GENÇLİK, MERKEZLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı