Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 16:35
 
ÜYELERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZDÜK
Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Van Şubesi 9 Aralık'ta kongreye gidiyor. Van Şube Başkanı Naif Balandı, "Allah'a şükür bu zamana kadar güzel işler yaptık. Arkadaşlarımızla üyelerimizin almadığı bütün haklarını aldık. Üyelerimizin yüzde 80-90'ının bütün sorunlarıyla ilgilenerek çözdük. Alnımız ak, vicdanımız rahattır" dedi.
Van Haber Haberi
ÜYELERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZDÜK

Burhan Ergin

 

Tes-İş Sendikası Van Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu 9 Aralık Cumartesi günü Elite World Otel'de saat 10:00'da gerçekleştirilecek. Tes-İş Sendikası Van Şube Başkanı ve Türk-İş Van İl Temsilcisi Naif Balandı, genel kurul öncesi gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

 

 "Rakipsiz yolumuza devam ettik"

Tes-İş Sendikasında 34 yıldır aktif görev yaptığını belirten Balandı, "Ben 1983 yılında Tes-İş Sendikası Genel Sekreteri olarak göreve başladım. 1991 yılından bu yana sendikanın başkanlık görevini yürütüyorum. Van, Muş, Hakkâri, Bitlis, Ağrı ve Iğdır illerine hizmet veriyoruz. Bizim şuan Tes-İş Sendikasına bağlı 2 bin üyemiz var. Türk-İşe bağlı olarak da 16-17 bin üyemiz var. Görevde olduğum süre içinde yaptığımız genel kurullarda sadece iki kez karşımıza rakip çıktı. Sonraki seçimlerde rakipsiz olarak yolumuza devam ettik" dedi.

 

 

"Alnımız ak, vicdanımız rahattır"

Üyelerinin tüm haklarına sahip çıkarak haklarını aldıklarını söyleyen Balandı, "Allah'a şükür bu zamana kadar güzel işler yaptık. Arkadaşlarımızla üyelerimizin alamadığı bütün haklarını aldık. Üyelerimizin yüzde 80-90'ının bütün sorunlarıyla ilgilenerek çözdük. Alnımız ak, vicdanımız rahattır. Çalışmalarımızda her zaman iyi niyeti ön planda tuttuk. Bundan sonraki çalışmalarımızda aynı şekilde devam edecek. Onun için bütün üyelerimizden memnun olduğumuz gibi onlarda bizden memnundurlar. Benim bu zamana kadar kimseyle bir sorunum olmadı. Van'daki sivil toplum kuruluşları, siyasiler, esnaflar, basın mensuplarıyla herhangi bir sorunum olmamıştır. Birine diyebileceğim söz varsa yüzüne söylerim. Haklı veya haksız kimsenin arkasından konuşmam, ben bugüne kadar onurumla yaşadım. Bundan sonra da yaşamaya devam edeceğim" diye konuştu.

 

 

"Tek listeyle seçimlere gideceğiz"

Seçimlere tek listeyle gireceklerini anlatan Balandı, "2 aydır delege seçimleri devam ediyor. Delege seçimlerinde 6 ilde bizim listemiz dışında başka bir liste çıkmadı. Şuan tek listeyle seçimlere gideceğiz. Üyelerimiz önceki seçimlerde bize oy vermek için davul zurnayla oy verme işlemini gerçekleştirdi. Üyelerimizle yakından ilgileniyoruz. Tes-İş Sendikası olarak üyelerimizle bir aile gibiyiz. En ufak sorunumuzda birbirimizin yardımına koşarız. 9 Aralıkta kongreye gidiyoruz. Seçimlerde 136 delegemiz oy kullanacak. Kongremize çok önemli isimler katılacak. Tes-İş Sendikamızın Türkiye genelinde 34 şubesi bulunuyor. En az 30 şube başkanının Van'a gelerek kongremize katılmasını bekliyoruz. Tes-İş Sendikası Genel Başkanı ve yardımcıları da kongremize iştirak edecek" ifadelerini kullandı.

 

 

"Verdiğim bütün sözleri tuttum"

Üyelerinin kendisini 34 yıldır tanıdığını belirten Balandı, "Bugüne kadar girdiğim bütün seçimlerde verdiğim sözleri vaatlerimi yerine getirdim. Taşeron işçilerin sorunlarını da sürekli gündemde tuttuk. Aralık ayı sonunda inşallah bu iş hal olacak. Üyem olsun veya olmasın, kapımı çalan tüm Vanlı hemşerilerimin sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözmüşüm. Beni belki sevmeyen olur ama ben herkesi seviyorum. Bütün insanlarımıza aynı değeri veriyorum. Bugüne kadar kimseye yanlışım olmamıştır" dedi.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı