301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 21:42
 
Türkiye İstanbul'dan mesaj verdi
Türkiye sandığa gitmedi ama seçime odaklanan insanlar tercihleriyle İstanbul'da oturan seçmen yakınlarını sosyal medya, telefon yoluyla da olsa psikolojik olarak etkilemeye çalıştı. Türkiye seçime adeta kenardan müdahil oldu.
Köşe Yazıları Haberi
Türkiye İstanbul'dan mesaj verdi

İstanbul seçmeni dün ikinci kez sandık başına gitti. 6 Mayıs'tan bu yana süren demokratik yarış  başarıyla noktalandı. Tartışmasız, olaysız seçim sonrası İstanbul ile birlikte Türkiye bugün yeni bir güne başladı. İstanbul seçmeni yetkiyi Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu'na verdi.

 

Daha önceki yazımda İstanbul Türkiye'dir, Türkiye İstanbul'dur demiş, İstanbul olmadan Van, Van olmadan İstanbul düşünülemez örneğini vermiştim.  82 milyon olan nüfusumuzun yüzde 18'nin yaşadığı İstanbul'un, seçmen profiliyle küçük Türkiye olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sürecinde bir kez daha gördük.  

 

28 Avrupa Birliği ülkesinin 20'sinden fazla nüfusa sahip olan, Türkiye'nin ekonomisine, kültürüne, sosyal hayatına yön veren, 16 milyon insanın yaşadığı İstanbul, ülkemizin siyasetini belirleyen merkezdir. O nedenle Türkiye'nin yanı sıra Dünya kamuoyunun gözü İstanbul seçim sonucunda oldu. O nedenle İstanbul'u kazanmak kaybetmek kırılma noktası olarak değerlendirilmeye başlandı.  O nedenle İstanbul seçimleri Anadolu gündeminde de önemli yer tuttu. O nedenle İstanbul'u kazanan siyasi parti iktidarı kazanmış, kaybeden iktidarı kaybetmiş saylıyor.

 

Partiler seçmenlerini ikna edebilmek için uçak biletinden, araç tahsisine, vaatlerden ricaya varıncaya kadar her türlü yol ve yöntemi kullandı. Türkiye sandığa gitmedi ama seçime odaklanan insanlar tercihleriyle İstanbul'da oturan seçmen yakınlarını sosyal medya, telefon yoluyla da olsa psikolojik olarak etkilemeye çalıştı. Türkiye seçime adeta kenardan müdahil oldu.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, İstanbul'dan, mesaj, verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı