301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 10:13
 
TRAFİĞE KAPATILMAYACAK
Van Valiliği, Cumhuriyet Caddesi'nin trafiğe kapatılmasıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verildi.
Van Haber Haberi
TRAFİĞE KAPATILMAYACAK

Vansesi Haber Merkezi

 

Van Büyükşehir Belediyesi (UKOME) kararıyla 06.05.2019 ile 03.06.2019 tarihleri arasında, Cumhuriyet Caddesi’nin Beşyol Kavşak ve Soydan Kavşak arasında kalan kısmının, 20:00 ile 03:00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacağı karını almıştı.

Van Valiliği ise Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi,  suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verdi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada; “1- İlimizin en işlek caddelerinden olan ve merkezi bir konumda olan Cumhuriyet Caddesi’nin trafiğe kapatılmasının cadde üzerinde meydana gelebilecek toplumsal olaylara müdahale edilmesini engelleyeceği. 2- Ambulans, itfaiye, AFAD, polis vb. ekiplerin caddeye girmesi gereken olumsuz hallerde (yangın, patlama, kavga vb.) caddenin trafiğe kapatılmasının bu araçların olumsuz durumlara müdahale etmesini imkansız hale getireceği değerlendirilmektedir. 3-  Caddenin trafiğe kapatılması sonrası seyyar satıcıların yol üzerinde tezgah açtığı, açtıkları tezgahlarda vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda satış yaptıkları görülmekte olup vergi usulüne aykırı ve hijyenik olmayan ortamda yapılan ve ticari rekabet kurallarına aykırı yapılan satışlarla ilgili cadde üzerinde iş yeri bulunan ve cadde üzerinde günlük yaşamını devam ettiren vatandaşlar tarafından çok sayıda ihbar ve şikayet yapılmaktadır. Belirtilen hükümler doğrultusunda Van ilinde toplumsal huzurun ve barışın tesisi,  suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeni ve güveninin korunması, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve kişi hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Cumhuriyet Caddesinin 20.00 ile 03.00 saatleri arasında araç trafiğine açılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRAFİĞE, KAPATILMAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı