301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 18:26
 
Tanrı Misafirim Gönül Konuğum
Günlerden çarşamba. Sahil kasabamız haftanın en hareketli günlerinden birini yaşıyordu. Pazar alışverişinden dönen komşularımızın pazar arabalarının gıcırtıları, sahile gelen tatilcilerin bavullarının teker seslerine karışıyordu.
Köşe Yazıları Haberi
Tanrı Misafirim Gönül Konuğum

Günlerden çarşamba. Sahil kasabamız haftanın en hareketli günlerinden birini yaşıyordu. Pazar alışverişinden dönen komşularımızın pazar arabalarının gıcırtıları, sahile gelen tatilcilerin bavullarının teker seslerine karışıyordu. Kapımızın önündeki sahile inen patika yol kestirme olduğu için daha çok tercih edilirdi. Bizse pek pazara gitmezdik. Ekili bahçemiz, haftalık ihtiyacımızı karşılayabiliyordu. O gün komşularımızla günümüz vardı, verandada oturup çaylarımızı yudumlayıp sohbet ederek günümüzü geçirmiştik. Onlar gittikten sonra verandayı toparlamakla meşgulken eşim sahil kahvesinden dönmüştü. Akşam on sekiz suları kapı zilimiz çalındı. Mutfakta bulaşıkları makinaya koymakla meşguldüm, eşime kapıya bakmasını rica ettim. Kapı önünde konuşmaları da duyabiliyordum. -Buyurun, kimi aramıştınız? -Kiralık oda arıyorum, bulamadım, İstasyona geldim fakat son treni kaçırmışım olduğumu öğrendim, durağa en yakın, sıcak gördüğüm ev sizinkiydi, kapınızı çaldım, bildiğiniz bir pansiyon var mı, bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? -Öylemi, ne mutlu bize, hoş geldiniz! -Hayatım, bakar mısın? -Efendim. -Konuğumuz var.

 

-Kim geldi? -Tanrı misafiri. Kapımızın önünde bir peri duruyordu adeta. Bir kadında olmasını düşündüğünüz tüm güzellikler mevcuttu. Omuzlarında kırlaşmış dalgalı saçları ile bronz tenine yakışan o ela gözleri sıcacık gülümsüyordu. Bu alımlı, zarif hanımı ilk bakışta çok sevmiştim. Eşim kapı önünde içeriden net anlayamadığım konuyu kısa bir şekilde anlattı. Usulca içeri süzülerek bizi, iki hanımı baş başa bırakmıştı. - Buyurun, içeri girin lütfen; dedim. Çekindiğini htim. - Eşim sizin için bir pansiyon baksın. Henüz misafirlerim gitti, Semaverde çayımız sıcak, birlikte içelim. Biz içeri girerken eşim pansiyonların dolu olduğunu söyledi. - Pansiyoncu arkadaşlar az önce konuşuyordu. Hepsinin odaları doluymuş. - Bir gece geçirebileceğim bir oda bulamaz mıyım? Konfor aramıyorum. Tanrı misafirimiz çok üzülmüştü. Müştemilatı göstererek; -Burası pansiyon odaları gibi duruyor boş sanırım, demişti -Müştemilatta kiralık yerimiz vardı ama şuan uygun değil; badana için boşaltıldı, düzenleniyor. Sezon sonu evde onarımlar olacak, işçiler şehre gidip gelmesin, rahat kalabilsinler diye, size uygun değil.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tanrı, Misafirim, Gönül, Konuğum, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı