Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 16:41
 
Süphan Mahallesinde park ikinci kez tahrip edildi
Edremit Belediyesi tarafından yaptırılan Süphan Mahallesi Dicle İdrak Parkı, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce tahrip edildi.
Van Haber Haberi
Süphan Mahallesinde park ikinci kez tahrip edildi

Vansesi Haber Merkezi

Süphan Mahallesi Süphan 3. Sokak’ta bulunan park, geçtiğimiz yıllarda uğradığı tahribattan sonra ikinci kez tahrip edildi. Özellikle çocukların ve vatandaşların dinlenmeleri ve rahatı için yapılan parklar kimliği belirsiz kişilerce tahrip ediliyor. Oyun grupları ve bankların kırılarak ve bir kısmının da yakılarak tahrip edilmesi ile parkın kullanılamaz hale getirilmesi kimi vatandaşlarında tepkisine neden oluyor. Geçtiğimiz yıllarda da aynı şekilde tahrip edilen park belediye tarafından yenilenirken, mahalle sakinlerinin de parka gerekli özeni göstermemesi ise akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

“Bu çirkin saldırıları kınıyoruz”

Park içerisindeki oyun gruplarının tahrip edilmesinin üzüntü verici olduğunu belirten Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, mahalle sakinlerinin kendi parklarına sahip çıkmaları konusunda da çağrıda bulundu. Vatandaşların ödediği vergilerle yapılan park alanlarına karşı yapılan bu çirkin saldırıları kınadığını dile getiren Başkan Say, “Belediyemiz bir taraftan vatandaşlarımızın huzurlu bir ortamda dinlenip eğlenebilecekleri park alanlarının sayısını artırmayı hedeflerken, diğer taraftan bu tür olayların yaşanması bizleri son derece üzmektedir. Bizler belediye olarak vatandaşlarımıza en üst düzeyde hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Yapılan hizmetler vatandaşımızın devletine ödediği vergiler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Unutulmasın ki ilçemiz için harcadığımız her kuruşun hesabını yine günün birinde halkımıza vereceğiz. Bizler bu tür olaylar karşısında oluşan hasarları gidermek durumundayız, ancak, milli servete karşı yapılan bu saygısızlığı kabul etmemiz de mümkün değildir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Süphan, Mahallesinde, park, ikinci, kez, tahrip, edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı