Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 02:25
 
Okullarda cep telefonu kullanımına düzenleme
Öğrencilerin okullarda ders sırasında ve teneffüslerde cep telefonu kullanımına yönelik düzenleme de yer aldı. Öğrenciler okula telefon götürebilecek mi?
Eğitim Haberi
Okullarda  cep telefonu kullanımına düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yönetmelik değişikliği yapıldı.  Yönetmeliğe göre öğrencilerin eğitim ortamlarına başta cep telefonu olmak üzere görüntü  ve ses kaydedici özelliğe sahip bilişim araçlarıyla gelmesinin pek çok  olumsuzluğu beraberinde getirmesinin ders başarılarını, derslere odaklanmalarını,  sosyalleşmelerini olumsuz etkilemesi nedeniyle bu tür bilişim araçlarıyla eğitim  ortamlarına girilmemesinin esas olduğu hüküm altına alındı.

Ancak ders programlarının işlenmesinde ders aracı olarak kullanılması,  öğrencilerin özel durumları, pansiyon bulunması gibi durumlar göz önüne alınarak  öğretmenler kurulunda dersler arası ile öğle arası dinlenme sürelerinde okul  yönetimi, ders saatleri içinde ise öğretmenin bilgisi ve kontrolü dışında  kullanılmamak şartıyla bir kısmına veya tamamına belirli usul ve esaslarla izin  verebilecek.

Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör:
Etiketler: Okullarda, , cep, telefonu, kullanımına, düzenleme, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı