301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 15:05
 
Nice 82. Yıllara
Seksen iki yıl önce Van'da ileriyi çok iyi görebilen memleket sevdalısı Rahmetle ve minnetle yâd edilecek iki cesur insan; Bunlar merhum İlyas Kitapçı ile merhum Remzi Perihan ağabeyler.
Köşe Yazıları Haberi
Nice 82. Yıllara

Seksen iki yıl önce Van'da ileriyi çok iyi görebilen memleket sevdalısı Rahmetle ve minnetle yâd edilecek iki cesur insan; Bunlar merhum İlyas Kitapçı ile merhum Remzi Perihan ağabeyler. Düşüne biliyor musunuz o yıllarda Van'da bir gazete açmayı ve türlü riski göze almayı. Bu sanıldığı kadar kolay bir iş olmasa gerek. Bir şehirde ilk olmak, matbaa kurmak yayın hayatına başlamak belki de çıkan gazeteleri tek tek okuyucuya ulaştırmak kolay değil! Bu iş cesaret ve müteşebbislik ruhu ister ve bu ruh büyük oranda Remzi ağabeyde vardı. Bunun yanında İlyas ağabeyde de basın yayın, kitap ve dergi işleri aşığıydı. İşte seksen iki yıl önce bir araya gelen harika bir ekip ve günümüze kadar şanla şerefle, büyük başarılarla gelen Van'ın basın tarihine altın harflerle yazılan emek, alın teri özveri ve büyük gayretlerle yazılan bir destanın adıdır bu" VANSESİ GAZETESİ"

 

O yıllarda bir meşale yakacaksın ki bu günlere ışık olsun. Bir güzel şehre ayna olacaksın ve fazla da bir şey beklemeyeceksin. Bu memleket sevdası diyeceksin, bu asra yaklaşan bir çınarın aşkıdır diyeceksin çalışacaksın çalışacaksın ve karşılıksız seveceksin! Ne mutlu sizlere, ne mutlu bu kutlu sevdanıza diyorum. Bu yayıncılığı ilk günkü şevkle sürdüren ikinci nesil olan Gazetemiz imtiyaz sahibi Erdal Beyi de canı gönülden kutluyorum. Başarılarının devamını temenni ediyorum.

 

Belki sonra üçüncü veya dördüncü nesiller bu meşaleyi elden ele taşıyarak bu sevgi ışığını hep Van semalarında ışıldatmaya devam edip gideceklerdir. Rahmetli babam sonra ağabeylerim daha sonra ben ve bizim nesil şimdi bizden sonraki nesiller hepimiz "VANSESİ GAZETESİ" ile büyüdük ve büyüyoruz. Hani bir şarkı sözü var ya "Yok sensiz olmaz" gerçekten de öyle sensiz olmaz… 

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nice, 82., Yıllara,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı