301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 16:26
 
Muradiye Küçükköy'de heyecan dorukta
Başarı hikayelerini oldum olası hep sevmişimdir. Çünkü cesaretli girişimci insanlar beni her zaman heyecanlandırmıştır. Girişimci cesur yüreklerin; yollarının doğru insanlarla kesişmesi ise başarıya ulaşmanın sihirli anahtarıdır. Tıpkı Van Muradiye Küçükköy Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmeni Gönül Karalı ve Mesut Timi'in yollarının kesişmesi gibi.
Köşe Yazıları Haberi
Muradiye Küçükköy'de heyecan dorukta

Başarı hikayelerini oldum olası hep sevmişimdir. Çünkü cesaretli girişimci insanlar beni her zaman heyecanlandırmıştır. Girişimci cesur yüreklerin; yollarının doğru insanlarla kesişmesi ise başarıya ulaşmanın sihirli anahtarıdır.  Tıpkı Van Muradiye Küçükköy Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmeni Gönül Karalı ve Mesut Timi'in yollarının kesişmesi gibi.

 

Rize doğumlu Gönül Kara 2018 Eylül ayında Van/Muradiye Küçükköy Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na atanır. Kitaplarla sıkı arkadaşlığı olan sınıf öğretmeni Gönül Kara bu okuldaki büyük eksikliği hisseder ve hemen harekete geçer. Üniversite yıllarında birçok sivil toplum kuruluşunda çalışarak kendini bu konuda geliştirip pratiklik kazanan Gönül öğretmen okula bir kütüphane kazandırmak için vakit kaybetmeden kolları sıvar. Okul bahçesi içerisinde mevcut bahçedeki eski okul binasını kütüphaneye çevirmek için gerekli prosedürü uygulamaya koyar. İdareden aldığı olumlu yanıtla bağış arayışına giren Gönül öğretmenin yolu, sevgili dostumuz değerli arkadaşım Kitap Baba Mesut Tim'le kesişir. Böylelikle Atatürk Çocuklarının Kütüphanesinin temeli atılmış olur. 250 den fazla ilk ve ortaokul öğrencisinin yanında köylünün de yararlanacağı 4000 den fazla kitabı içinde barındıracak kütüphane artık ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanacaktır. Kütüphaneye ait kitap raflarının tümü Jandarma Komutanı Enver Kaptan tarafından karşılanır. Yardımseverlerin ve birçok bağışçının da katkısı ile atıl vaziyetteki bu bina şahane bir kütüphaneye dönüşür. Birlikte yürek yüreğe hareket etmek kitabın değerli olduğu mesajını verir. Daha doğrusu el ele veren bu kitap sevdalıları kitapların hak ettiği değeri görmesini sağlar. Genç idealist bir öğretmenin tutuşturduğu meşale şimdi Van Muradiye Küçükköy'de elden ele sönmeden daha gür çevresini aydınlatacak şekilde yanacaktır.

 

12 Haziran günü açılışı yapılacak olan Van/ Muradiye/ Küçükköy  Atatürk Çocukları Kütüphanesi'nde kitapların yanı sıra bir köşe de  zeka oyunları köşesi olarak dizayn edilmiş.

 

Türkiye'nin en batısı İzmir'den kalkıp, Türkiye'nin en doğusu Van'a gelerek çok yönlü bu kütüphanenin kuruluşunu yapan, kendini bu işe adayan Mesut Tim'den biraz bahsedecek olursam.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Muradiye, Küçükköy'de, heyecan, dorukta,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı