301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 15:58
 
MAVİ ŞEHRİN KALEMLERİ 100. HAFTAYI ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK
Vansesi Gazetesi ve Van Şair ve Yazarlar Birliği işbirliği ile her hafta yayımlanan Mavi Şehrin Kalemleri sayfası 100. haftaya ulaştı. 100. Hafta başarısı etkinliklerle kutlanacak.
Van Haber Haberi
MAVİ ŞEHRİN KALEMLERİ 100. HAFTAYI ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

Burhan Ergin

 

Van'ın 82 yıllık ilk gazetesi, Vansesi'nin kentin kültürüne, edebiyatına, yazar ve şairlerine haber ve köşe yazılarıyla destek olmanın yanı sıra Van'ın kültür hafızasına katkı sağlamak, genç edebiyatçıları teşvik etmek amacıyla Van Şair ve Yazarlar Birliği işbirliği ile her hafta perşembe günü yazı ve şiirlerin yer aldığı ve tam sayfa yayımladığı Mavi Şehrin Kalemleri sayfası 100. sayıya ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.Vansesi Gazetesi Mavi Şehrin Kalemleri sayfasında 100 hafta boyunca yer alan yazar ve şairler 100. hafta nedeniyle yarın saat 18:00'da Masal Sanatevi Cafe'de bir araya gelecekler. Gecede kültür ve sanat adına konuşmalar yapılacak. Etkinlikte şairler şiir okurken yerel sanatçılar ve ozanlar türküler seslendirip atışma yapacaklar.

Vansesi Gazetesi ve Van Şair ve Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen, Vanlı yazar şair Mustafa Işık'ın sunuculuğunu yapacağı etkinliğe, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Taştan, Vansesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve köşe yazarı İkram Kali, Van Şair ve Yazarlar Birliği Başkanı şair yazar Yaşar Adıyaman, şair ve yazar Ümit Kayaçelebi, Leyla Mihrinaz Engin, Fuat Arpa, Adnan Özkan, Lokman Tekin, Ercan Ulutaş, Ramazan Yıldırımçakar, Selahattin Çakır, Faysal Demir ve Erkan Eryiğit katılacak. Mavi Şehrin Kalemleri 100. hafta buluşmasında Aşık Celali (Celal Yenitürk), Aşık Çağları (Mehmet Akçay) ve Aşık Dertli Kazım (Kazım Gülle) saz ve sözleriyle etkinlikte yer alacaklar.

 

Kültür ve sanat çevreleri Mavi Şehrin Kalemleri 100. hafta buluşmasına izleyici olarak katılabilecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAVİ, ŞEHRİN, KALEMLERİ, 100., HAFTAYI, ETKİNLİKLERLE, KUTLAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı