301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 14:26
 
Kılıçdaroğlu: İstanbul'a tarihi kimliğini yeniden kazandıracağız
Ankara'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki seçimlerde Ankara ve İstanbul alacağız. İstanbul’a tarihi kimliğini kazandırmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.
Güncel Haberi
Kılıçdaroğlu: İstanbul'a tarihi kimliğini yeniden kazandıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:
 
''Huzuru hepimiz istiyoruz. Ama 16 yıllık tecrübeye bakıyoruz huzur yok. Demek ki önümüzde ciddi bir süreç var. Bu süreci hepimiz dikkatle değerlendirerek sandığa gitmek zorundayız.
Yerel yönetimlerde hiçbir siyasal parti CHP'li belediyelerin eline su dökemez. Bunu rahatlıkla söylebiliriz. Yerel yönetimler bize kızabilirler bazı hizmetleri yanlış bulabilirler. Yerel yönetimler metro deyince akla CHP gelir. Sıfır yaşından başlayarak bütün çocuklara süt uygulaması ilk yapan yine bizim belediyeler.
 
İstanbul hepimizin göz nuru gözbebeği gibi korumamız gereken bir kent. Haliç'i ile denizi ile İstanbul. Ne yapıldı İstanbul'a? Sonunda itiraf edildi 'Biz İstanbul'a ihanet ettik' dedi. Hiçbir CHP'li belediyenin olduğu yerde o beldeye asla ve asla ihanet edilmemiştir.
 
Biz insandan yana insan için belediyecilik yapıyoruz. İnsanın yoksulluğun teşhir etmiyoruz. İnsanı insan olarak görmek bizim zaten temel görevimiz. Bütün ibadethaneler tertemizdir CHP'li belediyelerin olduğu yerde.
 
'MÜFETTİŞ GÖNDERMEZSENİZ…'
 
Belediye başkanlarımızın olağanüstü baskı altında olduğunu da biliyoruz. Kendi belediyelerine bir şey demiyor ama bizim belediyelerden acaba açık bulabilir miyim diye müfettiş üstüne müfettiş gönderiyor. 
 
'VERİLEMEYECEK HİÇBİR HESABIMIZ YOK'
 
Bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Halka veririz biz hesabı. Hesap vermekten insanları kurtarmak tehdit etmek hangi demokraside var? 
 
'ANKARA VE İSTANBUL'U ALACAĞIZ'
 
Önümüzdeki süreçte yerel seçimler var. Önemli hedefler koyduk. Şu anda Tekirdağ İzmir Aydın Muğla Eskişehir ve Hatay büyükşehir belediyelerimiz var. Onlarla gurur duyuyoruz. Önümüzdeki süreçte Balıkesir Denizli Uşak Mersin Adana Antalya Bursa Ankara ve İstanbul'u alacağız. İstanbul’a tarihi kimliğini kazandırmak bizim boynumuzun borcudur.
 
'SANDIKTA İTTİFAK YAPACAĞIZ'
 
'Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mısınız?' diye soruyorlar. Sandıkta ittifak yapacağız halktan yana olan halkına hesap veren bütün belde halkına diyeceğiz ki gelin bizim belediye başkanımıza oy verin diyeceğiz. Sandıkta mutabakatı sağlayacağız. Hatay'da bugün huzur vardır. Bizden sizden ayrımcılığı yapılmıyor. İnanç kimlik üzerinden ayırmıyoruz. Herkese eşit hizmet götürüyoruz. Sadece yoksul bölgelere pozitif ayrımcılık yapıyoruz onun dışında yapmıyoruz.

Kaynak: Gazetevatan

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, İstanbul'a, tarihi, kimliğini, yeniden, kazandıracağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı