Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 22:32
 
KAÇ TAKİPÇİNİZ VAR?
Köşe Yazıları Haberi
KAÇ TAKİPÇİNİZ VAR?

Türkan Şoray katıldığı bir televizyon programında, telefonu elinden hiç düşürmediğini ve devamlı takipçilerini kontrol ettiğini söylüyordu. Her şeye doymuş sinemanın sultanı bile böyle söylüyorsa varın diğerlerini(kendimi de katıyorum) siz düşünün.

 Evet, hepimiz ne kadar takipçimiz var merak eder, elimizden geldiğince artırmaya çalışırız. Ola ki biri takibi bırakmışsa da üzülürüz. Bu takipçi meselesini sorun edip, psikolojisi bozulanlar bile var.

   Aslında üzülmeye hiç gerek yok dostlarım; bizi hiç bırakmayan takipçilerimiz var. Sağ ve solumuzdaki melekler gibi. En vefalı takipçilerimiz de onlardır. Öyle ki mezara kadar takip ederler.

**

İstanbul Yedi Tepe mi?

Aslında yedi tepe olan şehir Roma’dır. Daha sonra birçok şehir Roma’yı taklit etmiş, tepesi yoksa da tepe uydurmuş. İstanbul, Doğu Roma’nın merkezi olunca Roma şehri ile her konuda rekabet başlar ve İstanbul, tepe konusunda da ondan geri kalmaz.

Peki, nerelerdir bu tepeler? Hemen söyleyelim: Topkapı, Çemberlitaş, Süleymaniye, Fatih, Yavuz Selim, Edirnekapı, Çukurbostan.

Tabi bu tepeler, eski İstanbul yani yarımadadan ibaret İstanbul için geçerlidir. Yoksa bu günkü İstanbul’un birçok tepesi vardır.

**

Sevgi Nedir?

   Sevgi nedir dostlar? Aşk gibi bir şey mi?.. Yoksa ondan daha güçlü bir duygu mu?.. Karşılıklı mıdır mesela?..

‘Selvi Boylum Al Yazmalım’filmini izlemişsinizdir. O filmde Asya(Türkan Şoray), deliler gibi sevdiği adam onu terk edince uzun uzun sevginin ne olduğunu düşünür ve sonunda şu kanaate varır:

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAÇ, TAKİPÇİNİZ, VAR?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı