301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 14:40
 
İZMİR'DE BİRLİK OLALIM
Ege Bölgesinde yaşayan Vanlıların ve Van dostlarının sosyal, kültürel, dayanışmalarını sağlamak, Van kültürünü yaşatmak ve tanıtmak amacıyla İzmir'de kurulan dernek başkanlığına seçilen Mustafa Kantarcıoğlu, Vanlıları ve Van dostlarını dernek çatısı altında birlik beraberliğe davet etti.
Van Haber Haberi
İZMİR'DE BİRLİK OLALIM

Burhan Ergin

 

İzmir'de Van'ın tanıtımına, kültürüne yönelik çalışmalar yapan, Vanlıların ve Van'a gönül veren Van dostlarının birlik beraberliğine katkı sağlayan Ege Bölgesi Van Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Kantarcıoğlu, gazetemizi ziyaret ederek, yazı işleri müdürümüz İkram Kali ile görüştü.

"Van'ımız için birlikte hareket edebiliriz"

İzmir'de gerçekleştirmeyi öngördükleri çalışmalara değinerek Vanlılara ve Van derneklerine seslenen Kantarcıoğlu, "Merkezi Balçova'da bulunan derneğimizin yönetiminde Tuncer Coşkun, Şükran Varol, Mine Ünsal, Tahsin Karacehenem, Abdulmutalip Türkmenoğlu ve Gülhan Özdemir Barlas bulunuyor. Dernek üyelerimizin hepsi bir yönetici konumundadır. İzmir'de 75 bin Vanlı var ama etkin değiliz. Biz tüm Vanlıları bir araya getirerek, ilimizin kültürüne tarihine, hemşehrilerimiz ve Van dostları arasındaki dayanışmaya katkı sunmayı ve etkin olmayı hedefliyoruz. Biz Ege'de yaşayan Vanlılar ve Van dostlarıyla bir bütün olmak istiyoruz.  Sorunu olan kardeşimizin derdine derman olmak, kardeşliğimize güç katmak istiyoruz. İzmir Valimiz Erol Ayyıldız'ı ziyaret ettik. Sayın Valimiz bizleri ilgiyle karşıladı. 9 Aralık Pazartesi günü de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret edeceğiz. Ayrıca derneğimizde düzenleyeceğimiz Van Kahvaltısı'nda bir araya geleceğiz. Van'da daha önce Vali Yardımcısı olarak görev yapan Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı Bey ile görüştük. Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya'yı ziyaret ettik. Başkanımızın derneğimize masa, sandalye ve maddi destekleri oldu. İzmir'de Van Tanıtım Günleri yapmak için kendisi bize yer tahsisinde bulundu. 2 Nisan Van'ın kurtuluşu ve 2 Nisan Dünya Vanlılar Günü'nde farkındalık yaratan etkinlikler yapmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra  sergi, kermes, gezi  gibi etkinlikleri  arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Dernek 5 yıldır kurulmuş fakat herhangi bir toplantı veya etkinlik yapılmamış, biz bütün arkadaşlarımızla el ele vererek, çalışmaları yapacağız. İzmir'deki bütün Van dernekleri ilimizin tanıtımına, kültürüne hemşehrilerimiz arsında dayanışmaya katkı sunmalıdır. Derneklerimizle Van'ımız için Ege Bölgesi'nde birlikte hareket edebiliriz" diye konuştu.

"Vanlıları kucaklamayı esas alıyoruz"

Ege 'de Van'ın tanıtımına, kültürüne katkı sunmak, Vanlılar ve Van dostları arasında güçbirliği sağlamak için her türlü çabayı sarf ettiklerini belirten Kantarcıoğlu, "İlimizin tanıtımına katkı sunmak için elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz. Kapımız Ege'de ve İzmir'de yaşayan tüm Vanlılar ve Van dostlarına açıktır. Van'ımızın adını her alanda duyuracağız. Ege Bölgesi Van Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ismi bize sorumluluk ve daha fazla görev yüklediğinin farkındayız. İzmir'de etkili, iz bırakan etkinlikler yaparak Van'ın ismini dünyaya duyurmayı hedefliyoruz. Van'a gönül veren Van dostları arasında birlik ve dayanışmayı sağlamak, hemşehrilerimizin ve dostlarımızın kaynaşmalarını, sosyal ekonomik ve kültürel düzeylerini yükseltmek, dini, dili, rengi kökeni ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan tüm vatandaşlarımızı kucaklamayı esas alıyoruz. Vanlıları ve Van dostlarını, ilçelerde ve Ege illerinde bulunan derneklerimizi dayanışma ve güç birliğine davet ediyoruz. Derneklerimiz ayrı olabilir ama Van adına düzenleyeceğimiz etkinliklerde güç birliği yapmalıyız. Bizi ayrıştırmaya değil ortak duygu ve hedefler etrafında birleştirmeye geldik. Derneğimizde kadın ve gençlik kollarını etkin hale getireceğiz.  Kadınlarımıza özel bir önem veriyoruz.  Dernek çalışmalarımıza herkesi ortak etmek ve imkanlarımızı herkesle paylaşmak üzere Türkiye için her alanda sorumluluk alarak örnek olmak istiyoruz" dedi.

"Destek olacağız"

Yazı işleri müdürümüz İkram Kali nazik ziyarete teşekkür ederek, Van'ın 82 yıllık ilk günlük gazetesi Vansesi'nin Van ve Van dışında yaşayan tüm Vanlıların ve Van dostlarının sesi gözü kulağı olduğunu, Ege Bölgesi Van Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin yapacağı tüm çalışmalara ve etkinliklere her zaman olduğu gibi bundan sonra da destek olacaklarını belirterek Mustafa Kantarcıoğlu ve yönetimine başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İZMİR'DE, BİRLİK, OLALIM,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı