301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 14:21
 
İrfan Baştuğ İlkokulu ve Bir Öğrenci Profili
Yıllar sonra insan dönüp de arkasına bakınca bazı olayları daha farklı görebiliyor. O gün göremediklerinin tahlilini uzun bir süre geçtikten sonra yapabiliyor. Göremediklerimiz olunca telafisi mümkün olmuyor tabii ki veya görüp de değerlendirdiklerimiz, kazandıklarımızda oluyor haliyle!
Köşe Yazıları Haberi
İrfan Baştuğ İlkokulu ve Bir Öğrenci Profili

Yıllar sonra insan dönüp de arkasına bakınca bazı olayları daha farklı görebiliyor. O gün göremediklerinin tahlilini uzun bir süre geçtikten sonra yapabiliyor. Göremediklerimiz olunca telafisi mümkün olmuyor tabii ki veya görüp de değerlendirdiklerimiz, kazandıklarımızda oluyor haliyle! Uzun yıllar Fenerbahçe Futbol takımında Van'ı temsil eden Niyazi ağabey buna güzel bir örnek olabilir. Niyazi Van'da amatör olarak futbol oynar. Teknik, süratli, fizik ve kondisyonu yerinde bir sporcudur. Dönemin Fenerbahçeli idarecileri seyrederler ve o gün Niyazi güzel bir oyun çıkarır buna bağlı olarak attığı bir şut üst direğe sonrasında zemine çarptıktan sonra üst direğin içinden filelerle buluşur. Futbol oynadığımız yıllarda hocalarımız anlatırdı bilardo misali bir gol oldu derlerdi. Sonrasında Cemil Turan, Alpaslan, gol kralı Osman, kaptan Ziyalarla beraber Fenerbahçe'de yıllarca Van'ı temsil etti. Van'da unutulmazlar arasına girdi. Rabbim sağlık ve selamet versin. Kardeşi Sacit'te Van Şengençler Futbol takımında yıllarca futbol oynadı, tabii ki onu seyrettim. Sonra profesyonel olarak Elazığ Sporda devam etti, ona da selam ediyorum.

 

Bu durum yani Niyazi ağabey, kazanılmış bir yetenek!

Birde bunun tam tersini düşünebiliriz, bir öğrenci düşünün yeteneklidir zekidir ve gelecek vaat etmektedir. Bu yeteneğini öğretmenleri veya ailesi fark edememiştir ve kaybedilmiştir. Veya fark edilmiştir lakin nasıl bir yol izleneceği konusunda bir fikir oluşturulamamıştır. Bu konuda daha fazla şeyler yazılıp çizilebilir ama çok uzatmamak adına bitiriyorum. İşte bugünkü yazımda nasip olursa bu konulardan bahsetmek istiyorum. Hem nostalji hem de hepimizi yakından ilgilendiren bir konu olan eğitim ve öğretimi ele almak istiyorum. Teyzem oğlu, birlikte büyüdüğümüz ve çocukluk arkadaşım olan Murat Çakmakçı ile ilgili bir anekdotu sizlerin bilgisine sunmak istiyorum.

 

Şerefiye Mahallesi'ndeyiz, çok güzel anılarımın ve çok güzel dostlarımın olduğu harika bir mahalle. Askerlik Şubesi, askeri mahfel ile Lojmanlarının olduğu ve kerhiz suyunun çıktığı yere yakın etrafı yemyeşil bahçelerle dolu olan çok güzel bir okuldayız. Binlerce öğrenci yetiştiren saygıdeğer öğretmenleriyle burası İrfan Baştuğ İlkokulu. Nebiye hanım, Ali Laleci, Mustafa Göral, Erdal - Süheyla Ülger, Halil Orbahçe'lerle ve zaman içinde birçok öğretmen ile müdürün gelip geçtiği anılarımızda güzellikler bırakan bir eğitim kurumu. Yeri gelmişken İnönü İlkokulu'nda kısa bir sürede olsa beraber çalıştığımız Müdürümüz Erdal Ülger, Müdür yardımcılarımız Hüseyin Laleci, Orhan Gerçeker, öğretmen arkadaşlarım Selami Kürşat ağabey ve Adnan Yörük dostlara sevgilerimi gönderiyorum.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: İrfan, Baştuğ, İlkokulu, ve, Bir, Öğrenci, Profili,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı