301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 18:38
 
Hayatımızdaki çizgiler
Bazen öyle anlar olur ki kendiniz bile kendinizi tanıyamıyorsunuz. Ne kendinize ne htiklerinize anlam veremiyorsunuz.
Köşe Yazıları Haberi
Hayatımızdaki  çizgiler

Bazen öyle anlar olur ki kendiniz bile kendinizi tanıyamıyorsunuz. Ne kendinize ne htiklerinize anlam veremiyorsunuz.

 

Kendinize bir çizgi belirler o çizgiyi geçmeyeceğinize inanırsınız. Kendinizi ona göre koşullandırırsınız. O belirlediğiniz çizgiye göre yarına merhaba demeye hazırlarsınız kendinizi. O çizgiye o kadar anlam yüklemişsinizdir ki o çizginin sizi, sizin belirlediğiniz koşulların dışına çıkarmayacağına inanırsınız ama belki unuttuğunuz belki unutmadığınız halde aklınıza gelmiş olup önemsemediğiniz toplumdaki diğer insanların fıtraten de olsa bir şekilde iletişime geçmek zorunda olduklarını düşünmemişsinizdir ve her şey orada başlamıştır oysa. Belirlediğiniz çizginin ya yeri ya şekli ya uzunluğu ya da sınırı değişmek üzeredir. Buna engel olamıyorsunuz isteseniz de.

 

Belirlediğiniz nokta, çizdiğiniz çizgi ilerde sizin için tüm anlamları taşıyabilecek, çizginizden önceki her şeyin ne kadar anlamsız ve hatta çizginin ne kadar gereksiz olduğunu size en derin haliyle htirecek, kışın ayazında günün birinde sıcak bir tebessümle, kırmızı montlunun samimi bir merhabasıyla silinecek ve günlerdir ve hatta aylardır, yıllardır sizin için lügat lügat anlam taşıyan çizginiz bir anda anlamsızlaşır . Bundan önceki hayatınız sizin belirlediklerinize göre ilerliyorken bundan sonra siz belki o çizgi hiç yokmuş gibi bir o yana bir bu yana olacak şekilde yaşamaya başladığınızı belki de hiç fark etmeyeceksiniz. Ortada ne çizginiz ne sınırınız kalmıştır oysa, siz ve sizi yönlendiren duygularınızdan başka.

 

O soğuk kış ayazında kırmızı montlunun merhabasıyla gelen tebessümündeki sıcaklıktır artık çizginiz. Hatta siz onun çizgisi olmuşsunuzdur. Her şeyiniz o olmuştur ve belki uzun bir aradan sonra fark ettiniz bunu. Herkeste onu aradınız ama bulamadınız, her sese onun sesidir diye döndünüz ama o ses; aradığınız ses değil, usul usul döndünüz önünüze ve ilerlemeye devam ettiniz onun kokusunu duymak, sesini işitmek ve hatta sıcak tebessümüyle birlikte onu görmeyi umut ederek.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayatımızdaki, , çizgiler,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı