301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 13:25
 
Hatıralarımızdasın
Günler öncesinden yaşadığımız bayram heyecanımız hala yüreğimizin bir köşesinde. Üzeri tozlanmış, unutulabilmenin verdiği endişeyle biraz kırgın, biraz hissizleşmiş.
Köşe Yazıları Haberi
Hatıralarımızdasın

Günler öncesinden yaşadığımız bayram heyecanımız hala yüreğimizin bir köşesinde. Üzeri tozlanmış, unutulabilmenin verdiği endişeyle biraz kırgın, biraz hissizleşmiş. Biliyoruz ki neşemize neşe katacak olan, büyük bir hasretle özlemini çektiğimiz sevdiklerimizin gelişiyle, birlik ve beraberliğin en tatlı halini, yaptığımız tatlılarla birlikte yaşarken kırgın ve sessiz hale bürünen bayramlarımız canlanacaktır.

 

Bayramdan günler öncesinden başlardı mahalle arkadaşlarıyla bayram günü giyeceğimiz kıyafetin, yapacağımız saç şeklimizin muhabbeti. Günler öncesinden başlardı şeker toplamak için hangi mahalleden başlayacağımızın muhabbeti. Mahalle aralarına kurulan bayram pazarına gitmek için annemizin eteklerine yapıştığımız günler dün gibi aklımızda. Beğendiğimiz kıyafeti daha uygun fiyata almak için bayramdan önceki son günün sıkı fiyat pazarlığı gözlerimizin önünde.

 

Bayramların simgesi olan ve bayram gecesi yapılan tatlılardan, annelerimizin o tatlı telaşı halinde annemize sorular sorup annemizi meşgul edişlerimizin arasında telaşlı ama sevgi dolu, huzur kokan sesiyle "Çekil ayak altından!" deyişini anımsadık birden. Yapılacak olan baklavanın malzemesinden kaçırdığımız ve hala tadı damağımızda olan şekerli ceviz parçacıklarını özledik. Annelerimiz bu telaşı yaşarken bayram sabahına hazırlığımızı ihmal etmeyişimiz aklımıza geldi birden. Erkenden uyanmak için duşumuzu almış, yataklarımıza geçmiş ve en önemlisi aldığımız yeni kıyafetlerimizi giyince mutluluğumuza kimsenin "Ad" koyamayacağı, bayram giysilerimizi kimimizin dolaba asmış olduğunu, kimimizin yanımızdan ayırmadan yatağımızın yanına bırakmış olduğunu ve kimimizin sanki daha güvende olacakmışçasına yastığının altına koyduğumuzu hatırladık. Sabah erken uyanmak için heyecandan bir türlü gelmeyen uykumuzun gelmesi yada sırf uyuyoruz havasını vermek için gözlerimizi sıkı sıkıya kapatmanın mutluluğunu yaşarken o heyecanla sabahın erken saatinde uyanmış olduğumuzu hatırladık.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hatıralarımızdasın,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı