Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:15
 
Gürpınar Belediyesi’nden sokak hayvanlarına yiyecek
Gürpınar ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için çeşitli noktalara yiyecek bırakılıyor.
Van Haber Haberi
Gürpınar Belediyesi’nden sokak hayvanlarına yiyecek

Vansesi Haber Merkezi

Kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Gürpınar Kaymakamlığı ve Gürpınar Belediyesi çalışma başlattı.

İlçe genelinde farklı noktalarda oluşturulan beslenme alanlarına, kurumların yemekhanelerinde artan yemekleri toplayan ekipler, topladıkları yemekleri sokak hayvanlarına ulaştırıyor.

Zorlu hava koşullarında yiyecek bulamayan kuşlar içinde harekete geçen belediye ekipleri, daha önceden yapılan kuş evlerine buğday bırakıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçedeki kurumların iş birliğiyle sokak hayvanlarının aç kalmaması ve hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışma başlattıklarını anlatarak şu ifadelere yer verdi: 
“Küçük ve sevimli dostlarımızın soğuk ve karlı kış günlerinde ihtiyaçlarını bir nebze karşılamak ve hayatlarını idame etmelerini sağlamak amacıyla böyle bir çalışmayı başlattık. Çalışmamız kapsamında ekiplerimiz kurumlardan arta kalan yemekleri günlük olarak toplayarak sokak hayvanlarına ulaştırıyor. Bu şekilde hem israfı önlemiş oluyoruz hem de sokak hayvanlarımızın ihtiyacını karşılıyoruz. Destek ve duyarlılığından dolayı İlçe Kaymakamımız Fatih Sayar'a teşekkür ediyoruz. Birlikte yaşadığımız ve dünyayı birlikte paylaştığımız sokak hayvanları için herkesin elinden geleni yapması ve evinin önüne bir kap koymasını da önemle hatırlatıyoruz.”  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gürpınar, Belediyesi’nden, sokak, hayvanlarına, yiyecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı