Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 12:05
 
Fevzi Levendoğlu Ölüm Yıldönümünde Anıldı
Van folkloruna, kültürüne uzun yıllar emek veren, binlerce öğrenci yetiştiren, Van Yardım Sevenler Derneği Başkanı, eğitimci, Van’ın yerli ailelerinden merhum Fevzi Levendoğlu ölümünün 4. yılında ailesi, yakınları, dostları ve sevenleri tarafından mezarı başında dualarla anıldı.
Van Kültürü Haberi
Fevzi Levendoğlu Ölüm Yıldönümünde Anıldı

 

 Berk İlhan

Van’da her kesim tarafından saygı ve sevgi gören, Van’ın son nesil beyefendilerinden, Van türkülerine, halk oyunlarına ve kültürüne çok büyük emekler veren, Van Kedisi adına “Pişik”  türküsü derleyen, birçok halk kültürü araştırmacısına danışmanlık yapan,  2010 yılda Valilik tarafından  “Fevzi Levendoğlu Ahde Vefa Van Türküleri” CD’si çıkan, çok sayıda ödül alan eğitimci Türkiye Yardımsevenler Derneği Başkanı, gönül insanı merhum Fevzi Levendoğlu ölümünün 4.  yılında 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ailesi, dostları ve sevenleri tarafından Akköprü mezarlığında bulunan kabri başında anıldı.

Merhum Fevzi Levendoğlu’nun kabri başında Fatih Perihanoğlu tarafından Yasin-i Şerif ve dualar okundu. Levendoğlu’nun hayatının anlatılması sırasında duysal anlar yaşandı.

Fevzi Levendoğlu 2011 Van depreminde evinin ağır hasar görmesi üzerine kendisini davet eden Aydın’da ki yakınlarının yanına geçici olarak gitmişti.  Yakınlarının tüm ısrarına rağmen bir süre  sonra memleketinin hasretine fazla dayanamayarak Van’a dönmüştü. Kalp hastası olan Fevzi Levendoğlu Van’da gördüğü tablo karşısında üzülerek hastaneye kaldırılmış, bir süre tedavi gördükten sonra 14 Şubat 2012 Sevgililer Günü’nde çok sevdiği ata baba yurdu, toprağı Van’da vefat etmişti.  Ruhu şad olsun.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Van, folkloruna, kültürüne, uzun, yıllar, emek, veren, binlerce, öğrenci, yeti
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı