Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 14:35
 
Farklı bir STK Huder
Hukuki Araştırmalar Derneği 1988 yılından bugüne kadar Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet göstermekle birlikte ilimizde, 2016 yılında temsilcilik olarak faaliyete başlamış ve 2019 yılının Eylül ayının sonlarında şubeleşerek, aktif bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir.
Köşe Yazıları Haberi
Farklı bir STK Huder

Hukuki Araştırmalar Derneği 1988 yılından bugüne kadar Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet göstermekle birlikte ilimizde, 2016 yılında temsilcilik olarak faaliyete başlamış ve 2019 yılının Eylül ayının sonlarında şubeleşerek, aktif bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir.

 

Derneğin amaçları arasında milletimizin milli değerlerinden hasıl olmuş ilke ve değerleri savunmak, üyelerinin sosyal ve mesleki sahada yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak, mesleki bilgi, gelenek ve kültürlerini artırmak ve genel anlamda sağlıklı ve istikrarlı bir hukuk düzenini temin etme anlayışı yatmaktadır.

 

Derneğin ilimizdeki şubeleşme çalışmalarının tamamlanmasından sonra, dernek, ilimizin büyük bir sorunu olan İmar Hukuku alanında bir konferans düzenleyerek, imar uygulanmalarıyla ilimizin ne şekilde etkileneceğini, imar uygulamalarının Van gölüne etkilerini, imar planlarının sosyo ekonomik etkilerini, 18. Madde uygulamalarının niteliklerini tartışarak, bu konularda kamuoyunda yanlış bilinen bazı konulara açıklık getirmiştir. Derneğin bu çalışmasında DAKA Genel Sekreterliği destek sunmuş ve çalışmanın yapılmasında etkili bir faktör olmuştur.

 

02/11/2019 tarihinde düzenlenen konferansa Türkiye’nin değişik illerinden ve ilimizden konusunda uzman öğretim üyeleri ve avukatlar katılarak, konuyu tüm yönleriyle irdelemiş ve imar uygulamaları hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye çalışmışlardır.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farklı, bir, STK, Huder,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı