301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 08:12
 
Ev almak isteyen milyonlara güzel haber! Konut kredileri düşüyor
Binlerce kişi konut kredisi kullanarak ev sahibi oluyor. Bankaların yolunu tutan vatandaşlar yüksek kredi faizleri ile karşılaşınca ev hayallerini ertelemek zorunda kalıyor. Konut kredisi kullanmak isteyenler için güzel bir haberimiz var. Kredi faiz oranları düşme eğiliminde. Şu an en düşük konut kredisi faiz oranı 1. 55.
Güncel Haberi
Ev almak isteyen milyonlara güzel haber! Konut kredileri düşüyor

Özellikle büykükşehirlerde konut fiyatlarının diğer kentlere göre yüksek olması nakit parası bulunmayan vatandaşlar için konut sahibi olmayı zorlaştırıyor. Banka kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen birçok kişi ise faiz oranlarının yüksek olmasından şikayet ediyor.
Farklı bankaların konut kredisi faiz oranlarını incelediğimizde faizlerin düşme eğiliminde olduğunu gördük. Uzun süre 1.65 civarında olan en düşük konut kredisi faiz oranın bugün itibari ile 1.55 olduğu görülüyor. 
 
İşte bankaların güncel konut kredisi faiz oranları;
 
Ziraat Bankası 1.55
 
Halkbank 1.55
 
ICBC  1.63
 
Ziraat Katılım 1.70
 
VakıfBank 1.79
 
 Akbank 1.95
 
Garanti 1.94
 
TEB 2.04
 
AYLIK BİN 841 TL TAKSİT
 
En düşük faiz oranı olan 1.55’ten 100 bin liralık konut kredisi çekilmesi durumunda aylık ödemeler bin 841 TL, toplam geri ödenecek miktar ise 221.658 TL oluyor. 
 
Birçok banka sabit taksit ödemek istemeyen vatandaşlar için çeşitli kolaylıklar sağlıyor. 
 
Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut sahibi olmak isteyenlere "Enflasyona Endeksli Konut Kredisi" ürününü müşterilerin kullanımına sundu.
 
Yeni kredi paketinden yararlanacak vatandaşların kullanacağı konut kredisinde faiz oranları isteğe bağlı yılda 3 defa 3, 6 ve 12 aylık periyotlar halinde yıllık TÜFE ortalamaları baz alınarak belirlenecek ve enflasyondaki harekete göre değişkenlik gösterecek.
 
Mevcut enflasyon oranın üzerine banka tarafından sadece 0,19 marj konulacak ve net faiz oranı bu şekilde kredilere yansıtılacak.
 
150 BİN TL CEBİNİZDE KALSIN
 
Merkez Bankası'nın beklenti anketine göre enflasyonda 2020 hedefleri tutturulursa 250 bin TL'lik 10 yıllık konut kredisinde aylık taksit oranı bin 600 TL azalacak, yaklaşık 150 bin TL'lik faiz ödemesi ise cepte kalmış olacak.
 
ŞARTSIZ ÇIKMA İMKANI
 
Söz konusu paket üzerinden kredi kullanmış vatandaşlar istemeleri halinde enflasyon bazlı krediden hic bir şart olmadan çıkarak sabit oranlı konut kredisine de geçiş yapabilecek.Bu ürünle satın alınacak konutun yüzde 80'ine kadar kredi, 120 aya kadar da (10 yıl) vade belirlenebilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ev, almak, isteyen, milyonlara, güzel, haber!, Konut, kredileri, düşüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı