301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 17:48
 
Engelsiz sera faaliyete geçti
İpekyolu Belediyesi engelli vatandaşların üretim sürecine katılmaları ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sera tahsis etti.
Van Haber Haberi
Engelsiz sera faaliyete geçti

Vansesi Haber Merkezi

İpekyolu Belediyesi tarafından Değirmen (Çoravanis) Mahallesine kurulan sera engelli vatandaşlara tahsis edildi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün tarımsal hizmetleri destekleme faaliyetleri kapsamında tahsis edilen serada engelli vatandaşlar, hem üretim sürecine dahil olabilecek, hem de ürettikleri ürünleri kendileri tüketebilecek.

 İlk fidelerin dikimine engelli vatandaşlarla birlikte İpekyolu Belediye Başkanı Azim Yacan katıldı.  Seraya; domates, biber, salatalık fideleri yanı sıra, marul, maydanoz ve turp tohumları ekildi. Konu hakkında bilgi veren Başkan Yacan,  yapılan bu çalışmaların tarımsal hizmetlerin desteklemesi kapsamında olduğunu hatırlatarak, “Daha öncede çiftçilere destek amacıyla tohum ve sebze fideleri dağıttık. Bununla kalmadık ve tohum ekme makineleriyle da çiftçilerimize destek olmaya devam ettik.” şeklinde konuştu. 

Yacan, kentin geleceği ve burada yaşayan herkesin daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engelsiz, sera, faaliyete, geçti,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı