Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 14:31
 
DÜZENSİZ GÖÇMEN FACİASI
Olumsuz hava koşullarına rağmen İran'dan Türkiye'ye kaçak yollardan giriş yapan, aralarında çocukların da bulunduğu 29 düzensiz göçmen Saray ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Göçmenlerden biri donarak hayatını kaybetti.
Van Haber Haberi
DÜZENSİZ GÖÇMEN FACİASI

Vansesi Haber Merkezi

 

Van'da etkili olan soğuk havalar günlük yaşamı olumsuz etkilerken, İran tarafından sınırı kaçak geçmeye çalışan Afganistan uyruklu 29 düzensiz göçmen sınır birlikleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 11 erkek, 11 çocuk ve 7 kadın olmak üzere toplam 29 düzensiz göçmen donmaktan kurtarıldı. Bölgede etkili olan soğuklardan dolayı donma tehlikesi geçirdiği belirlenen düzensiz göçmenlere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.  Bölgeye sevk edilen ambulanslarla olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan düzensiz göçmenler, daha sonra Özalp Devlet Hastanesine nakledildi.

 

24 düzensiz göçmenin Özalp Devlet Hastanesinde tedavileri sürerken, durumu ağır olan 4 düzensiz göçmen ileri tetkik ve tedavileri için SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 62 yaşındaki bir erkek düzensiz göçmenin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi. Tedavileri süren diğer düzensiz göçmenlerin işlemlerinin tamamlanmasının ardından Van Geri Gönderme Merkezine teslim edilecekleri kaydedildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DÜZENSİZ, GÖÇMEN, FACİASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı