Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 17:00
 
Çığ felaketinde ölenler unutuldu mu?
Çığ felaketinde şehit olan asker, korucu, itfaiyeci, kurum çalışanı ve köylüler de bizim insanımız, kardeşimiz değil mi?
Köşe Yazıları Haberi
Çığ felaketinde ölenler unutuldu mu?

Van-Bahçesaray karayolunda yaşanan iki çığ felaketinde 41 vatandaşımız hayatını kaybederken 84 insanımızda yaralandı. Karlar altında çıkarılmayı bekleyen bir itfaiye erinin cansız bedeni kar yağışı ve fırtına nedeniyle çıkarılamıyor.

 

Çığ felaketi Türkiye'yi yasa boğarken siyasi liderler,  belediye başkanları,  meslek odaları başkanları kültür ve sanat çevrelerinin yanı sıra ünlü sanatçılar baş sağlığı mesajları yayınlayarak Van'ın acısını paylaştılar.

 

Travma geçirerek yaralı kurtulanlar ölümle yaşam arasındaki dehşet anlarını gözyaşı, korku içinde anlatmaya devam ediyorlar. Yaşadığı olayın şokunu atlatamayan ve yaşadığına inanamayanlar var.

 

Çığ felaketinde 41 insanımızın can kaybı Türkiye'yi yasa boğdu. Herkes  "Başımız sağ olsun, geçmiş olsun Van geçmiş olsun Türkiye'm" dedi ve normal yaşamına döndü.

 

Yakınlarını kaybeden aileler ise acılarıyla baş başa kaldı.  Hayatını kaybedenlerden kimi gözü yaşlı annesi ve babasını, kimi eşini ve çocuklarını, kimi nişanlısını, kimi bacısını kardeşini, kimi de yakınlarını geride bıraktı.

 

Biz millet olarak acı günlerde yardımlaşmayı, dayanışmayı, paylaşmayı görev addeden ruha ve inanca sahibiz. Bu özelliğimizi Erzincan, Varto, Muradiye-Çaldıran, Gölcük, Van-Erciş ve en son Elazığ depremleri ile Soma maden faciasında ve çeşitli ülkelerde meydana gelen felaketlerde yardıma koşarak gösterdik ve gösteriyoruz.

 

Deprem, sel gibi çığ da doğal bir felakettir.  

 

Felaketlerde yaşanan can kayıpları tamamen insan ihmallerinden kaynaklanmaktadır.

 

Çığ felaketinin üzerinden 9 gün geçti.

 

Taziye ve geçmiş olsun mesajları geldi ama bir şey daha bekledim.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çığ, felaketinde, ölenler, unutuldu, mu?,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı