Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 17:31
 
BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNDEN BUZ SARKITLARINA MÜDAHALE
Van Büyükşehir Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışı ve dondurucu soğuklar sonrası çatı saçakların da oluşan buz sarkıtları için çalışma başlattı.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNDEN BUZ SARKITLARINA MÜDAHALE

Vansesi Haber Merkezi

İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kent merkezi ve 13 ilçede kar yağışı sonrası etkili olan dondurucu soğuklardan dolayı çatılarda oluşan ve boyları yer yer bir metreyi bulan buz sarkıtlarını indiriyor. Özellikle işlek caddelerde gelen ihbarları değerlendiren ekipler, yüksek binalarda sarkan ve yer yer boyları 1 metreyi aşan buz sarkıtlarını oluşacak tehlikelerin önüne geçmeye çalışıyor. 

İtfaiye bünyesinde oluşturulan ekipler, olası bir kazayı önlemek için titizlikle çalışıyor. Kazım Karabekir Caddesinde çalışan itfaiye ekibi, önce çevre güvenliği alarak buz sarkıtlarının kırılacağı alanı araç ve yaya trafiğine kapatıyor. Daha sonra itfaiye merdiveniyle ulaştıkları binaların saçaklarındaki buz sarkıtlarını tek tek kırarak temizliyor. Gün boyu çalışan ekipler, okullar ve kamu kurumları başta olmak üzere vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. 

Vatandaşları can güvenlikleri için, saçakların altlarında yürünmemeleri konusunda uyaran ekipler, tehlike arz eden durumların 110 Alo İtfaiyeye bildirilmesini istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, İTFAİYESİNDEN, BUZ, SARKITLARINA, MÜDAHALE, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı