301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 13:44
 
BÜYÜKŞEHİR ENGELLİ VATANDAŞIN YOLUNU ASFALTLADI
Van’da evinin bahçesindeki engellerden dolayı dışarıya çıkamayan 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay’ın bahçesindeki yürüme yolu Van Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. Kimsenin yardımı olmadan ilk kez dışarı çıkan Topyay, belediyeye teşekkür etti.
Van Haber Haberi
BÜYÜKŞEHİR ENGELLİ VATANDAŞIN YOLUNU ASFALTLADI

Vansesi Haber Merkezi

Tuşba İlçesi Seyrantepe Mahallesi'nde yaşayan 12 çocuk babası 63 yaşındaki yürüme engelli Mikail Topyay, Kurban Bayramı'nda Eşbaşkanlar Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı’ya ulaşarak, bahçesindeki engellerden dolayı dışarı çıkamadığını söyledi. Yapılan tespitlerin ardından maddi durumu iyi olmayan Topyay’ın kapısının önünden sokağın başına kadar olan bölüm Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından asfaltlandı. Yapılan asfaltın ardından Topyay, ilk kez kendi çabalarıyla tekerlekli sandalyesine binip sokağa çıktı.

Hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne ve Eşbaşkanlara teşekkür eden Topyay, “Yaşadığım rahatsızlıktan dolayı bacaklarımı kaybettim. Bahçemdeki engellerden dolayı yaklaşık 3 yıldır çok zor şartlarda dışarı çıkabiliyorum. Sağ olsunlar Kurban Bayramı selamlaşması için mahallemize gelen belediye başkanlarımıza sesimizi ulaştırdık. Onlar da bizi kırmayarak bugün bahçemizin yürüyüş yolunu asfaltladılar. Ben bugün ilk kez kimseden yardım almadan sokağa çıktım. Allah belediyemizden razı olsun, belediye eşbaşkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR, ENGELLİ, VATANDAŞIN, YOLUNU, ASFALTLADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı