Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 13:28
 
Büyükşehir Akköprü Deresi’ni temizledi
Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Akköprü Deresi üzerinde bulunan köprü altlarında yığılan çöp ve kum birikintilerini temizledi. Van Gölü’ne dökülen dereleri titizlikle temizleyen ekipler, çöplerin derelere atılmaması konusunda uyarılar yapmayı sürdürüyor.
Van Haber Haberi
Büyükşehir Akköprü Deresi’ni temizledi

Vansesi Haber Merkezi

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan dere yatakları ve kanallarda temizlik çalışmalarına devam ediyor. Kent temizliği ve estetiğine büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü, dere ve kanallarda temizlik çalışması yürütüyor. Van Gölü’nü korumak ve derelerde kirliliğin önüne geçmek için aralıksız şekilde çalışmalarını sürdüren ekipler, Akköprü Deresi’nin İskele yolu üzerinde bulunan köprü altından bir kamyon çöp yığını çıkardı. Ekipler hem dereyi hem de İskele yolu üzerinde bulunan köprü geçidini temizledi. 

Devlet Su İşleri (DSİ) sorumluluğunda bulunan derenin temizliği yapılmadığı için söz konusu dere çöp ve kum birikintisi nedeniyle kapanmış durumdaydı. İnsan sağlığını tehdit ettiği gibi kötü koku ve görüntüye de neden olan çöp, kum birikintisi, iş makineleri ile dereden alınarak, katı atık tesisine gönderildi. 

Akköprü ve Kirman dereleri başta olmak üzere bütün derelerin göle dökülen bölgelerine bariyerler kuruldu. Bir taraftan dereleri temizleyen ekipler, bir taraftan da derelere yakın ev ve iş yerlerinde bilinçlendirme çalışması yaparak, çöplerin derelere atılmaması konusunda uyarılar yapmayı sürdürüyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Akköprü, Deresi’ni, temizledi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı