Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 15:18
 
Başkale’nin ‘kar kaplanı’ kışa meydan okuyor
Başkale’de etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kışın kısa kol giyen ve karla kollarını yıkayan vatandaş görenleri şaşırtıyor.
Van Haber Haberi
Başkale’nin ‘kar kaplanı’ kışa meydan okuyor

Başkale’de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. 124 yerleşim yerinin ulaşıma kapandığı ilçede, vatandaşların mağdur olmaması için sabahın erken saatlerinde belediye ekipleri ana arterler ve hastane yolları başta olmak üzere kapanan yolların tekrar ulaşıma açılması için kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşlar da belediye ekiplerine yardımcı olmak için iş yerlerinin önünü küreklerle temizliyor. Başkale’de esnaf olan ve kış günü kısa kollu kıyafet giyinen Tanju Tataroğulları kar yağışından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Başkale’de yarım metreden fazla kar yağmış. Ben yaz kış böyleyim. Hiçbir zaman üşümüyorum. Kar yağınca keyfim yerine geliyor. Çok sevinçli oluyorum. Kar gerçekten hayattır” dedi.

Kar yağışından dolayı siftah yapamayan esnaf ise kardan adam yaparak zaman geçiriyor. İlçe esnafı tarafından yapılan kardan adam da renkli görüntüler oluşturdu.iha

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkale’nin, ‘kar, kaplanı’, kışa, meydan, okuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı