301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2017 - Pazar 17:57
 
Bakan Yardımcısı Fatih Çitçi İstanbul'da Vanlılarla Buluştu
Istanbul Van Kültür Evi Vanlılar Demokrasi Gecesine katılarak burada bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Çiftci hemşerileriyle bir araya gelmekten ötürü mutluluk duyduğunu söyledi.
Politika Haberi
Bakan Yardımcısı Fatih Çitçi İstanbul'da Vanlılarla Buluştu

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci. İstanbul Van Kültür Evi Vanlılar Demokrasi  Gecesine katılarak hemşerileriyle bir araya geldi.

katılmadan önce Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu makamında ziyaret eden Bakan Yardımcısı Çiftci, ziyaretin ardından Başkan Kadıoğlu ile birlikte Istanbul Van Kültür Evi Vanlılar Demokrasi  Gecesine katılarak burada bir konuşma yaptı. Çiftci hemşerileriyle bir araya gelmekten ötürü mutluluk duyduğunu söyledi. Referandum sürecinde İstanbul’da bir araya geldikleri hemşerilerinin de güçlü bir şekilde ‘Evet’ demelerinin kendilerini ziyadesiyle gururlandırdığını belirten Çiftci, “Kararlılık ve azimle yürümek adına hemşehrilerimizin AK Partimize ve hükümetimize gösterdiği yakınlık ve muhabbetin güçlendiğini görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.  Van il merkezi ve diğer ilçelerimizde de hemşehrilerimizin anayasa değişikliğine neden evet diyeceklerini anlatıyoruz. İnşallah 17 Nisan sabahı bu emeklerimiz karşılığını bulacak ve sistemin neden olduğu hantallıktan kurtulan ülkemiz hak ettiği müreffeh yarınlara ulaşacaktır.

Kalıcı siyasi istikrar,

Hızlı ve etkili icraaat,

Güçlü yasama güçlü icraat,

Güvenli ve huzurlu Türkiye,

Güçlü meclis güçlü temsil,

Birlik ve uzlaşma,

Güçlü yönetim güçlü Türkiye,

 Darbecilerin vesayet düzenini ve tahakkümünü sollandırdığı için "Evet"

Diktatörlüğe ve otorite yönetimine engel olduğu için "Evet"

 öteki'leştirenlerin kutuplaştınların iktidarını engellediği için "Evet"

Karanlık güçlerin kirli,ahlaksız müdahaleleleriyle hükümet değişikliğine son verdiği için "Evet"

  Asker ve bürokratik,siyaseti tarihe gömmek ,darbelerin kökünü kazımak ,söz yetkiyi millete vermek ülkeyi koalisyonlara teslim etmemek,güçlü iktidar ve güçlü ekonomiyi sürekli hale getirmek için "Evet"

  Dini, etnik,ideolojik,politik,vicdani kanaat farklılıklarına rağmen barış içinde bir arada yaşayabileceğimiz için "Evet"

  Katılımcı,çoğulcu ve şeffaf bir yönetim için "Evet"

  Çocuklarımıza özgür ve saygın bir ülke emanet etmek için "Evet"

 İstanbul’da yaşayan Vanlı hemşerilerimin de 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine  ‘Evet’ oyu vereceklerini belirtmelerinden ötürü  ayrıca,  memnuniyet duyduğunu belirterek, sizlere bir kez daha teşekür ediyorum” dedi

   Bakan yardımcısı Çiftci sözüne devam ederek Hollanda Hükümetinin Ülkemizin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na yönelik uçuş yasağı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı yapılan hasmane tutumları da şiddet ve nefretle kınadığını söyledi.Ve bu durum yurt dışındaki gurbetçiler ve ülke vatandaşlarımızın tarafından şiddetle kınandığını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı