Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:16
 
Akşener'den 'istifa' değerlendirmesi
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinden istifa eden milletvekilleri ile ilgili, “Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler. Ama bu kararlarına, irade beyanlarına koskoca bir camiayı, seçmeni, yöneticileri, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve çok insafsız gerekçeler ortaya konduğu zaman o insanın canını yakar” dedi.
Güncel Haberi
Akşener'den 'istifa' değerlendirmesi

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, İYİ Parti Grup Toplantısı’ndan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi. İki milletvekilinin istifa ettiği ve beş milletvekilinin daha istifa edeceğine ilişkin bir gazetede çıkan iddialara yönelik olarak Akşener, “Benim bilgim yok. O bilgiyi veren gazete, televizyon kanalları bazı şeyleri biliyor demektir, bize de söylerlerse biz de biliriz. Benim prensip olarak istifa etmiş ister milletvekili ister üyemiz olsun bu istifa sebebiyle canım yanar, çok üzülürüm. Ama bugüne kadar istifa etmiş hiçbir arkadaşımızın aleyhinde tek bir cümlem olmadı. Çünkü istifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler. Ama bu kararlarına, irade beyanlarına koskoca bir camiayı, seçmeni, yöneticileri, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve çok insafsız gerekçeler ortaya konduğu zaman o insanın canını yakar” cevabını verdi.

Akşener, sözlerini şöyle tamamladı: “İstifaların gerekçesinden söz ediyorum. Bunların tamamına sonuç itibariyle seçmen karar verecektir. Hep beraber göreceğiz.”Partisinden istifa eden Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, dün yaptığı açıklamada, "Devletimize ve milletimizi zarar verecek, bölücü, yıkıcı faaliyet gösteren parti ya da sivil toplum kuruluşlarında yer alan, gücünü ve sermayesini emperyalist güçlerden alan kişi ya da kişilerin asla erişemeyeceği Atatürk’ümüzün Milliyetçilik anlayışı ile kurulmuş ve bu doğrultuda siyaset yapması arzu edilmiştir. Ancak bu iddiamız çok kısa bir zamanda yerle bir olmuş ve hayallerimiz yıkılmıştır. Şöyle ki sözde sivil toplum örgütü adındaki, emperyalist Soros Vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen bu Soros’çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir. Ve 03.09.2019 tarihinde yaptığım yazılı basın açıklaması ile özellikle Genel Merkez Yönetimini de bu konuda eleştirmişimdir. Yine ilk fırsatta Genel Başkanımız ile bire bir yaptığım görüşmede bu uygulamadan dolayı artık partimizin siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ama partiye de zarar vermeyeceğimi ifade ettim. Yine bu görüşmede artık milletvekili adayı da olmayacağımı ve yapılacak ilk genel seçimde aktif siyaseti bırakacağımı da kararlı ve net bir şekilde ifade ettim. Devamla Meclis Başkanlık Divanındaki görevimden de ayrılabileceğimi ifade etmeme rağmen Genel Başkanımız kararlı bir şekilde devam etmemi istedi. Haliyle siyasi çalışmalarıma seçim bölgemde de son verdim. Partimizin zarar görmemesi adına bu ayrıntıları paylaşmadığım partili arkadaşlarımın yerelde hiçbir siyasi çalışma yapmadığım ve onları yalnız bıraktığım için haklı olarak bana kırıldıklarını da biliyorum" demişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener'den, 'istifa', değerlendirmesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı