301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 13:04
 
9. Uluslararası Van Balığı Göçü Kültür ve Sanat Festivali başlıyor
Erciş’te 24-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 9. Uluslararası Van Balığı Göçü Kültür ve Sanat Festivali için tüm hazırlıklar tamamlandı.
Van Haber Haberi
9. Uluslararası Van Balığı Göçü Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan ve üreme döneminde suyun akışının tersine yüzerek göç eden Van balığının eşsiz yolculuğu devam ediyor. Erciş Balık Bendi’nde üreme döneminde suyun akışının tersine yüzen Van balıklarını izlemek için çok sayıda yerli ve yabancı turist bölgeye akın ediyor. Bu kapsamda Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi katkılarıyla "9. Erciş Uluslararası Van Balığı Göçü Kültür ve Sanat Festivali" düzenleniyor. Tüm hazırlıkları tamamlanan festival, katılımcılara 3 gün boyunca unutulmaz bir gün yaşatacak. 

Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, bu yıl 9.’sunu düzenleyecekleri festival için hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Festivale yurt içi ve yurt dışından misafirleri davet eden Kaymakam Mehmetbeyoğlu, “Burada doğanın muhteşem harikasını hep birlikte temaşa ediyoruz. 3 gün sürecek festivalimizde; kültür, sanat ve çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler yapılacaktır. Festival kapsamında Van balığının üremek için yaşadığı süreci hep birlikte yaşayacağız” dedi. 

“Festivalimizin her bir günü dolu dolu geçecek” 

Festivalde Van ili ile Erciş ilçesinin güzelliklerini ve el emeği göz nuru ürünlerini tanıtma fırsatı bulacaklarını ifade eden Mehmetbeyoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Festivalimizin ikinci gününde uluslararası tanınan İmera Grubu muhteşem bir performans sunacaklar. Festivalimizin her bir günü dolu dolu geçecek. Bu festivalle birlikte Erciş ilçemizin güzelliklerini, diğer taraftan el emeği göz nuru ürünlerimizi tanıtma fırsatı bulacağız. Bu kapsamda gerek Erciş, gerek Van, gerek memleketimizde yaşayan insanımızın, gerek yurt dışından insanımızı festivalimize bekliyoruz. Festivalimizin Van’ımıza, Erciş’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”iha

Kaynak: Editör:
Etiketler: 9., Uluslararası, Van, Balığı, Göçü, Kültür, ve, Sanat, Festivali, başlıyor, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı